Warning: Creating default object from empty value in /home/dawidmarut/domains/revitamed.com.pl/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/controller.php on line 131
Peelingi lekarskie | Revita Med Strumień

Peelingi lekarskie

peeling medyczny chemiczny

Czym jest peeling lekarski

Peeling lekarski to zabieg estetyczny, którego celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Dostępne w SkinClinic procedury peelingowania skóry przeprowadzane są z zastosowaniem kwasu glikolowego oraz kwasu trójchlorooctowego TCA. Zabieg wykonuje lekarz.

 

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jego zastosowaniu?

Peeling kwasem glikolowym (glykopeel) jest zabiegiem głęboko oczyszczającym skórę twarzy przeprowadzanym w celu redukcji zmarszczek powierzchniowych, przywrócenia jej elastyczności i jędrności oraz w leczeniu trądzika pospolitego i blizn potrądzikowych. Zadaniem peelingu jest również usuwanie przebarwień.

Peeling kwasem TCA jest wykorzystywany w zabiegach zarówno powierzchniowego jak i głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy służy poprawie jej napięcia oraz jest metodą walki z trądzikiem pospolitym, natomiast głębokie złuszczanie ma działanie odmładzające, niweluje blizny zanikowe, ułatwia usuwanie znamion, a także zmniejsza efekty innych zaburzeń pigmentacyjnych

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przy zastosowaniu kwasu glikolowego składa się z 4 etapów i polega na aplikowaniu preparatów o różnych stężeniach co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Dobór stopni stężenia jest uzależniony od rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Dzięki temu, poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia czy odmłodzenia skóry. Po aplikacji lekarz neutralizuje działanie kwasu oraz nakłada preparat łagodzący o właściwościach przeciwzapalnych i nawilżających. Glykopeel jest doskonałym uzupełnieniem mezoterapii lub zabiegu wypełniającego.

Zabieg wykorzystujący właściwości kwasu TCA wygląda podobnie jak procedura peelingu kwasem glikolowym. Jedynie w końcowym etapie na skórze pojawia się białe zeszronienie (efekt połączenia kwasu TCA z białkiem).

 

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Sama procedura jest bezbolesna, jedynie pod koniec zabiegu można odczuwać pieczenie skóry. W kolejnych godzinach może pojawić się niewielki rumień i uczucie mocnego napięcia skóry. Po kilku dniach zaczyna się ona naturalnie złuszczać – w tym czasie nie należy stosować żadnych kosmetyków ścierających i przeprowadzać innych profesjonalnych peelingów. Można natomiast wykonywać standardowy makijaż. Przez kolejne trzy tygodnie należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz stosować kosmetyki z wysokimi filtrami.

 

Jakie zapewnia efekty?

Peelingi służą głębokiemu oczyszczeniu skóry, usunięciu martwych tkanek, a także wygładzeniu i zmiękczeniu naskórka. Zastosowanie kwasu w ściśle określonym stężeniu zapewnia efekt rozjaśniania przebarwień i zmian pigmentowych, regulacji procesów wydzielania sebum, nawilżenia i ujednolicenia kolorytu. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów to również skuteczna kuracja przeciwtrądzikowa i umożliwiająca usuwanie blizn potrądzikowych. Przywraca skórze sprężystość oraz zwiększa jej gęstość poprawiając kondycję i zapewniając zdrowy, piękny wygląd.

 

Jak często należy powtarzać procedurę?

Peelingi lekarskie przeprowadzane są w serii zabiegów, których liczbę warunkuje charakter problemu i potrzeby pielęgnacyjne skóry pacjenta. Zwykle są one wykonywane minimum co 7, a maksymalnie co 14 dni przez okres 2-3 miesięcy.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Przed wykonaniem peelingu lekarskiego konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego należy określić czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jego przeprowadzenie wykluczają: przewlekłe zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza ze stanem zapalnym. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapię, ciążę i okres laktacji.

 

Facebook